Африканська чума свиней

Насьогодні ситуація щодо африканської чуми свиней в Україні залишається досить напруженою. Нагадаємо, що випадки африканської чуми свиней було виявлено в Донецькій, Луганській,Чернігівській, Сумській , Київській областях. На часі простежується тенденція поширення епізоотії в Кіровоградській області , у зв’яку з чим виникає реальна загроза виявлення надзвичайної епізоотичної ситуації з АЧС на прилеглих територіях Світловодщини.
Африканська чума свиней – висококонтагіозна вірусна хвороба, що перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно та характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю. Все це призводить до значних економічних збитків. Причому вірус добре зберігається як при висушуванні, так і при заморожуванні, а також в умовах гниття.
Усім власникам тварин необхідно вжити заходи щодо недопущення занесення збудника африканської чуми на територію Світловодського району. Джерелом захворювання є продукти забою хворих тварин, м’ясо, м’ясні продукти, кров, кістки, шкіра. Інфекція може поширюватись з харчовими відходами, з кормами, гноєм, транспортними засобами, предметами догляду.
Тому основними заходами із запобігання виникнення хвороби є «закритий режим» утримання (особливо необхідно унеможливити контакти з дикими представниками виду), недопущення згодовування свиням відходів продуктів тваринного походження. Громадянам не варто купуватим м’ясо та м’ясопродукти на стихійних ринках. У разі виявлення хвороби слід обов’язково звернутися до Управління ветеринарної медицини в Світловодському районі за тел.(05236)6-225-30,2-67-88. Нагадуємо, що лише дотримуючись усіх запобіжних заходів можна уникнути спалаху африканської чуми свиней в нашому районі
 
Олександр Кошеленко
Мисливствознавець