Обережно гадюки

Лісові масиви дарують мешканцям Світловодщини неповторну красу та радість спілкування з природою. Зараз, коли  літо в розпалі, мало дощів  працівниками лісової охорони в лісових масивах спостерігається велика  кількість змій (гадюк). Суха погода і це якраз впливає на життєдіяльність змій, вони дуже активні.
Місця існування гадюк переважно обмежуються лісовими ділянками на досить великій відстані від будинку. На відміну від вужів (з якими досить часто плутають гадюк), які завжди знаходяться біля води.

Взагалі поведінка більшості гадюк не є агресивною. Вони попереджають про своє знаходження близько від жертви, і втікають, якщо є куди. Укус відбувається лише тоді, коли людина або сіла на змію, або зчепила її чи придавила чимось. Дуже часто змії гріються у старих деревах, бо вони холоднокровні тварини, тож коли людина їх раптово лякає, тоді буде укус. В більшості випадків цей укус не смертельний. Смертельними є тільки обмежена кількість випадків. По-перше, якщо це дитина, бо у неї імунітет ще не сформований, а основна дія цієї отрути – розкладаються кров’яні тільця. Отрута може бути смертельною, коли людина хвора. Це може бути навіть нежить в складній формі чи якісь хронічні захворювання, коли послаблений імунітет. Також дуже небезпечно, коли укус відбувається в голову або шию.

Ознаками укусу є запаморочення та підвищення температури. Ознаками є також запалення лімфатичних вузлів, тому що отрута проникає достатньо глибоко. Отже всі застережні засоби, які існували до цього, наприклад, припалювання, надрізання та накладання джгутів вище місця укусу зараз визнані неефективними і, більше того, шкідливими.

Треба пам’ятати, що найчастіше змії виповзають на добре прогріті сонцем місця, щоб погрітися, часто поблизу місць життєдіяльності людини, а тому потрібно знати такі основні правила поведінки:
-якщо ви побачили змію, намагайтеся тихо і повільно повернутися назад, в жодному випадку не провокуйте її різкими рухами;
-якщо плануєте похід до лісу, обов’язково взувайте міцне і якомога вище взуття,
-наприклад, гумові чоботи, вдягніть штани, які не  щільно облягають ноги, якщо на ногах черевики, то штани слід заправити в них, також  візьміть довгу палку-посох для того, щоб розсувати зарості.

Лісівники Світловодщини звертаються до всіх жителів при відвідуванні лісу бути обережними. Щодо запобіжних заходів, то якщо людина вийшла на галявину, перед тим, як сідати, треба уважно оглянути це місце. Не торкатися руками, а взяти палицю і обережно обстукати ті предмети, на які ви хочете сісти. У більшості випадків отруйна змія, яка там може знаходитись, дасть вам дорогу, зникнувши з вашого поля зору.

Бажаємо приємного відпочинку